cropped-LOGO.png

Classes

Методика хореографічної роботи єСЦ «Традиція»

Загальна мета хореографічного виховання в ЄСЦ «Традиція» полягає в наданні основ загальної хореографічної підготовки для розвитку творчих здібностей і вираження власної особистості в хореографічній творчості мовою хореографічного мистецтва.

Танцювальне мистецтво

З кожним роком набуває все більшої популярності,
хореографічна культура стає чинником всебічного формування особистості. Розширення напрямів і хореографічних технологій, засобів самореалізації
значною мірою сприяють освітнім інноваціям.
Сучасне хореографічне виховання дітей набуває системного характеру на підставі Державної програми „Освіта. Україна XXI століття”, Законів України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”.

Мета хореографічного навчання

Мета хореографічного навчання для найменших – сприяти естетичному вихованню і фізичному розвитку дітей, дати їм початкову хореографічну підготовку, виявити нахили і задовольнити потребу в руховій активності, розвинути почуття ритму, танцювальну виразність, координацію рухів і на цій основі виховати художній смак, уміння повноцінно сприймати мистецтво танцю.

Заняття для найменших

Дітям від трьох років ЄСЦ «Традиція» пропонуює танцювальні заняття з ритміки. Зустрічі насичені простими гімнастичними вправами, більше схожими на зарядку, ігри на розвиток почуття ритму, координації, уяви і фантазії, з дітками розучують нескладні рухи, ставлять невеликий танець.
Діткам такі уроки будуть корисні з точки зору соціалізації і загального психофізичного навантаження. Для загального розвитку наші хореографи використовують комбіновані заняття (гра-ритміка-пластика-танці).

Ритміка для дітей віком від 5 років є своєрідним вступом до світу музики і танцю, танець – це більш складне поєднання рухів в строго визначеному порядку, що створює якийсь малюнок, а хореографія – це вищий ступінь танцювального мистецтва, яка вимагає особливих навичок і знань.
Ритміка (танцювальна ритміка, ритмічна пластика) – це рухи під музику, навчальний предмет, в якому тісно пов’язані основні музичні поняття про ритм, темп, розмірі і стилі і їх передача рухами тіла. Діти вчаться відчувати музику, освоюють основи музичної грамоти і рухово передають характер музики (притупуванням, ударами, ігровими  перевтіленнями). В ритміці задіяні пізнавальна, фізична, емоційна, соціальна і творча складова розвитку дитини.
Танець – пластичний і ритмічний рух людського тіла в такт музиці, один із способів передачі та створення художнього образу.
Хореографія – мистецтво створення танцю, ( «хорео» – танець і «графія» – пишу).

Класичний танець

Як відомо, класичний танець – це канонізована система засобів хореографічного мистецтва, що заснована на принципі поетичного узагальнення сценічного образу, розкритті емоцій та почуттів засобами пластики. Наші викладачі, передусім, мають ґрунтовні знання з методичних основ класичного танцю, володіють його формою, розбираються в психофізіологічній основі руху.
В кожному класі, освітнього центру «Традиція», проводиться урок класичного танцю органічно поєднаний з музикою, яка є важливим компонентом у хореографічному вихованні. Вправи екзерсису класичного танцю використовуються з виховною метою. Вони надають тілу і рухам школярів легкості, гнучкості, зміцнюють м’язи. Урок складається зі значної
кількості широко амплітудних, складно координованих рухів, а це вимагає особливої гнучкості. Розвиток гнучкості – ще одне важливе завдання екзерсису класичного танцю. У розкладі введено додаткові заняття з партерної гімнастики.
Хореографи нашого центру дотримуються таких основних принципів занять:
1. Поступовість – поступове збільшення кількості вправ і збільшення навантаження;
2. Регулярність – щоденне виконання вправ;
3. Комплексність – рівномірний розвиток усіх груп суглобів і збільшення еластичності всіх м’язів і зв’язок.

Сучасні танці

Хореографи ЄСЦ «Традиція» під час гурткової роботи з учнями 5-9 класів відповідають на запити актуального часу. Ми експериментуємо та ознайомлюємося з різноманіттям сучасного танцю. Серед найпопулярніших видів і стилів : модерн, контемп, джаз, хіп-хоп, брейк-данс, регітон. Танці відображають настрій і течії конкретного часу. Це також певний стиль музики, одягу, поведінки і навіть світогляду. Підлітку сучасні танці допоможуть повірити в себе. На заняттях розвивають чіткість і спритність передачі рухів, вміння володіти власним тілом. Такі танці насичені безліччю елементів акробатики, пластики та акторської майстерності.

Спортивні танці

Для учнів 1-4 класів ми пропонуємо гурток зі спортивних танців. Це танці на межі гімнастики, акробатики та хореографії, в постановки таких  танців включають акробатичні трюки, гімнастичні прийоми і хореографічні зв’язки рухів. Яскравий приклад – групи підтримки спортивних команд, поширені вже і в Україні. Спортивним є також бальний танець. Бальний танець  – завжди парний, що вражає галантністю, класичним стилем і грацією танцюристів. Танці цієї групи в минулі часи виконувалися на балах. Це ціла культура і одночасно спорт, що вимагає регулярної роботи над собою, своїм тілом. Хлопчики і дівчатка, які займаються танцями, завжди відрізняються особливою поставою, стриманістю, умінням подати себе і знайти спільну мову з іншими.